sobota 17. srpna 2019

Táta Geek: Stolní hry

Stolní hry pro děti na hranici školní docházky jsou stále velkou neznámou. 
Mladší ještě neumí číst a tak záleží na vysvětlení pravidel a samozřejmě čím složitější pravidla, tím menší zábava. Starší (1-2.třída) zase považují jednoduší hry za "nuuuduuu". 

Krátké summary co se ujalo nebo neujalo

 Memoir '44


S tančíky je zábava vždy a na kvalitně zpracovaném herním plánu s pěknými figurkami to platí dvojnásob.
Hrajeme asi tak jedno, dvakrát do měsíce, sestavování scénáře kluky moc nebaví, takže je to na mě.
Jelikož hra je anglicky, hrajeme bez karet HQ, karty rozkazů jsou natolik názorné, že nepotřebují překlad.
Já hraji takřka vždy za Němce, palebná převagha spojenců je pro kluky lákavější.

Zápis s obrázky z jedné hry - Liberation of Paris

Bobří banda

 Bobřá banda není sice hra desková, ale karetní na druhou stranu se arty nedrží v ruce, ale jsou položené rubem nahoru před hráči a vy si svoje karty musíte pamatovat včetně toho co s kartami dělají protihráči. Na začátku znáte jen své krajní karty a pak už se snaží vyměňovat karty pro dosažení nejměnšího skóre. Výborná hra pro zapamatování si 4 čísel a baví to silně i předškoláky. Na léto či dlouhé večery výborné i pro hraní s manželkou :)Osadníci z Katanu

Osadníky z Katanu jsem vždycky považoval za na jednu stranu dost jednoduchou hru pro dospělé a oproti tomu málo zábavnou pro děti. Paradoxně mě letos ve Flemmingu děti přesvědčili o opaku. Našli jsme německou verzi a děti to začalo hodně bavit díky kombinaci obchodování a stavění. Pravda, chybí jim dravost aby šli nekompromisně za vítězstvím, ale zase je to jedna z mála her kdy po hodině hraní chtějí další partii.

Pořídili jsem si verzi Bix Box, kde je rozšíření pro 5-6 hráčů a dva nové herní plány Mallorca a Německo. Hlavně to Německo je zajímavé s budováním ještě speciálních ikonických staveb.

Dokonce mě překvapili, že si tu hru vytáhnou i sami a učí pravidla svoje kamarády.

Railroad Ink

Railroad Ink v rudé i modré edici je hitovka hlavně na cesty. Plánujeme železnice a silnice, do toho se valí láva a lítají meteority. Pak stačí rychle smazat a jedeme na novo. Počítání moc neřešíme, obvykle to totiž trvá stejně dlouho jako jeden herní tah (ze sedmi ve hře).

Žádné komentáře:

Okomentovat