čtvrtek 31. prosince 2015
úterý 9. června 2015
Maxík jede lodí, tou lodí výletní…
Po čtyřdenním pobytu na Lipně jsme se vydali do Prahy, kde na nás čekala obstarožní canal boat (prostě hausbót) jménem Soal, se kterou jsme se vydali po proudu směrem k soutoku s Labem.
Proplouvání plavebních komor pro nás bylo novinkou, ale hned po první na Štvanici jsme už věděli jak na to. Počasí bylo nádherné, loď plula dobře, jen ta Vltava je šeredně zaneřáděná.
Zámek Nelahozeves
| Kotvení v Řeži | Lodní hlídka |
| Odplouváme z komory | Spokojená posádka |
úterý 24. března 2015
čtvrtek 3. července 2014
Seasickness
Ráno jsme vypluli přímo proti vlnám a tak nás čekalo utrpení křižování. Tři hodiny vlny od přídě z pravoboku, další tři hodiny z levoboku. Odpoledne již jsme všichni na palubě i v podpalubí lehce zádumčiví. Jeden a následně i druhý člen posádky podléhají mořské nemoci na plno ( a přes palubu). Ve čtyři tak končíme a nahazujeme motor, zbytek do Glowe řežeme na motor.
V Glowe přistáváme v deset večer, vcelku v pohodě až na krátká zadní úvazová lana a hlavně nový kód na toalety, hafenmeister přijde až ráno.
středa 2. července 2014
Déšť, vítr, vlny
Plavba na Bornholm byla v baltském standardu. Vypluli jsme za silného deště, s bočním větrem 5 - 6 Bft, alespoň nás v dáli potěšila duha. Pár okamžiků slunce nás vždy na chvilku zahřálo, ale jinak musel stačit rum.
úterý 1. července 2014
Z ostrovu na ostrov
Po ranní vycházce po útesech Hammeren, návštěvě majáku, který díky mlze nebývá vidět a kličkování lomy na žulu, jsme po obědě opustili Bornholm.
V silném západním větru a stále se zvětšujících se vlnách míříme na tři skály v moři. Obecně se jim říká podle největší z nich Christiansø. Historii mají bohatou, to si najdete na Wikipedii, ale dnes je tu hlavně kolonie racků.
pondělí 30. června 2014
Změna plánu
Sice jsme si v přístavu Kåsaberga chtěli odpočinout do dalšího dne, ale poté co jsme navštívili zdejší obdobu Stonehange, zda nazvanou Sun ship, nenechalo nás modré nebe a silný západní vítr v klidu.
Dali jsme si k obědu špagety, ať se nám to dobře zvrací a vypluli do 3 metrových vln směrem na Hammershavn, Bornholm.
Průměrnou rychlosti 6,5 kn jsme vzdálenost mezi Švédskem a dánským ostrovem urazili za chvilku. V přístavu bylo volno a za vlnolamem nám je dobře. Zbyl i čas na krátký výlet k majáku
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
